četrtek, 14. april 2011

University of California, Berkeley

V ponedeljek zjutraj smo nadaljevali naše spoznavanje ameriških univerz in si ogledali Berkeley University. Tam smo imeli ogled laboratorija, v katerem dela Gregorij Kurillo, ki je pred leti doktoriral ravno na našem faksu. Razkazal in razložil nam je projekt katerega razvija, ki se imenuje teleimmersion. V bistvu gre za neke vrste 3D video konferneco, kjer lahko udeleženci skupaj modificirajo virtualni prostor in objekte v njemu. Raziskave oz. delo na katerem se trenutno ubadajo je čim hitrejša kompresija in dekompresija slike, ter kako narediti model čim bolj realen. Po tej zelo zanimivi 1 urni predstavitvi smo se dobili z eno najuspešnejših slovenskih športnic, ki študira ravno na tej univerzi in sicer to je Sara Isaković. Sara nam je razkazala okolico faksa ter impresivno knjižnico v kateri preživi veliko časa, saj sama pravi, da se tam čuti prav posebno študijsko vzdušje. Vsi člani smo bili prav navdušeni nad Sarino prijaznostjo in simpatičnostjo, tako da bomo v prihodnje še veliko bolj spremljali in spodbujali njene uspehe!!! ŠE 1x HVALA SARA!!!

Po srečanju s Saro, ki nas je morala zapustiti zaradi treninga, smo odšli nazaj v San Francisco in sicer na Pier 39 in Fisherman's Warf, dve zelo znani lokaciji v mestu. Pier 39 je predvsem znan po zanimivih majnih trgovinah, ki so po izgledu kot iz risnak ter morskih levih, ki se tam razvajajo na plutojočih ploščadih. Fisherman's Warf (FW) pa je znan po stojnicah in restavracijah z morskimi specialitetami. Tu smo se tudi ustavili na kosilu ter probali njihovo specialiteto – rakovo juho servirano v krožniku iz kruha. Po kosilu smo nadaljevali raziskovanje lepot in posebnosti SF, kot je zavita ulica (glej fotogalerijo), nekateri pa so uresničili tudi svoje otroške sanje in se popeljali z tramvajem znanim iz humoristične serije Full House. Dan smo zaključili z ogledom Castra, to je del mesta v katerem se je začela gay revolucija in tako postavila SF za svetovno prestolnico gayev. Da pa ni vse rožnato smo izvedeli, ko smo se vrnili do kombija, kjer nas je čakala kazen za napačno plačano parkiranje! – pa je šlo 25$.

Ni komentarjev:

Objavite komentar