petek, 1. april 2011

6.dan: Foxit

Dan smo začeli s hitrim obiskom inkubatorja Plug & Play Tech Center, kjer smo spoznali nekaj zanimivih ljudi, ki delajo na področjih povezovanja tveganega kapitala z mednarodnimi podjetji. Ker gre za največji podjetniški inkubator v Ameriki, ki premore veliko znanja in povezav, se bomo v njem tekom ekskurzije še zglasili.

Nato nas je pot iz okrožja Sunnyvale zanesla proti severu Bay Area v predel imenovan Fremont, kjer ima sedež podjetje Foxit. Na lokaciji nas je sprejel naš gostitelj Eric in nam na začetku razkazal prostore samega podjetja ter nam razložil, da je Foxit mednarodna korporacija z 250 zaposlenimi po celem svetu, večinoma na Kitajskem, od koder prihaja tudi ustanovitelj. Foxit je tako tipični primer visokotehnološkega podjetja, ki ima razvoj v svoji matični državi, sedež pa v Silicijevi dolini, zaradi neposrednega stika z največjim tehnološkim trgom na svetu. Ob predstavitvi in pogovoru smo izvedeli, da ima Foxit najhitrejšo tehnologijo za prikazovanje PDF datotek na svetu. Tako so pred kratkim z velikanom Google sklenili pogodbo za licenciranje tehnologije, ki omogoča prikazovanje PDF dokumentov neposredno v brskalniku Google Chrome. V drugem delu obiska smo imeli sproščeni pogovor z ekipo treh mladih tehnikov, ki je kmalu nanesel na temo študija. Spoznali smo, da je naš način študiranja pravzaprav kar podoben ameriškemu, vendar pa se z večjimi univerzami, kot je to Stanford, vseeno še ne more primerjati. Razlog je predvsem v slabi povezanosti naših univerz s samo industrijo.

V poznih popoldanskih urah nas je pot vodila do Stanforda, kjer smo se odpravili na krajši sprehod po kampusu pred vrnitvijo v hotel.

Ni komentarjev:

Objavite komentar